ארכיון פוסטים שפורסמו בחודש ספטמבר 2007

בזמן שאריק ישן

יום שבת, 29 בספטמבר 2007

תראו, זה לא הולך להיות פוסט נחמד.
רבים גם יחשבו שאני רשע ומרושע, איום ונורא ושצריך להחליף אותי בנשוא הפוסט (תיכף נגיע אליו).
עם זאת, מישהו פה צריך לעשות את העבודה השחורה ולדבר בקול רם על איזה עניין פעוט.

באחת המחלקת של ביה"ח תל השומר נח לו כבר מעל שנה וחצי רה"מ לשעבר אריאל שרון. כולנו זוכרים מה היה פה לפני שנה וחצי, עדכונים כל רבע שעה על המצב בחדר הניתוח, ד"ר מור יוסף, צינתור, כלי דם פריכים, הכל מוכר וזכור.

מאז אריק שוכב לו, לא בורח לשום מקום, ולו רק ידע מה קורה פה עכשיו, היה חובט באהוד "מלחמה-כרמיה-בל"ל-המרכז להשקעות" אולמרט כמו בילד קטן. אריק אמנם לא נע ולא זע והעולם סביבו ממשיך לחיות. העולם וגם… הכסף:
שרון היה אלוף בצה"ל, חבר כנסת, שר וראש ממשלה. הרבה פנסיות יש שמה. אני מניח שחלק חופפות, אבל גם פנסיה צבאית וגם פנסיה ממשלתית – אפשר לנחש בלי הגזמה שמדובר ב-50 אלף ש"ח בחודש. נכפיל 50,000 ש"ח בשנה ושבעה חודשים מאז שאינו נושם עצמונית ונקבל כמעט מיליון ש"ח.

אריק לא יהנה מהכסף, זה ברור. אפילו אם המשיח יגיע מחר, הוא יתקשה להעיר אותו. מי הנהנים ממיליון השקלים שנכנסו לבנק? האפטופרוסים בהווה והיורשים בעתיד – עמרי (שהורשע בעבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד, שבועת שקר ועבירות מנהלים) וגלעד (שהתפרסם בכך שקיבל מדוד אפל שלושה מיליון ש"ח עבור גלישה באינטרנט).

בזמן שאריק ישן, אנשים לא נחמדים מקבלים את כספי הפנסיות שלו, ואם נדייק – את כספנו שלנו, שכן הפנסיות הצבאיות והממשלתיות ממומנות מכיסנו. ראוי, שהילדים הלא-תמימים שגם ככה חיים טוב, יתרמו את כספי הציבור שאביהם מקבל ולא יתעשרו על חשבון אביהם השוכב כבר שנה ומחצה על ערש דווי.

זהו זה. גמרנו עם האיכסה.

דווקא הפולניות??

יום שלישי, 25 בספטמבר 2007

נו, הפולניות של היום זה לא הפולניות של פעם.

ראש הממשלה התפטר

יום שני, 24 בספטמבר 2007

ראש הממשלה התפטר והתנצל: "החלטתי שאין לי את הכוחות הנחוצים כדי להתמודד עם כל האחריות של משרת ראש הממשלה". כל זאת, לאחר שארבעה שרים בממשלה התפטרו בעקבות האשמתם בשחיתות, ושר אחר אף התאבד לאחר שנתגלו אי-סדרים בניהול כספי המשרד.

היפנים האלה עם המוסר המשונה שלהם. ממש מוזרים.

אפטר-כיפור

יום ראשון, 23 בספטמבר 2007

היום: מטוס אחת לחצי שעה, אוטובוס אחת ל-7-15 דקות, מכוניות נוסעות כל הזמן, שיפוצים בבניין שמעבר לכביש מהבוקר עד אחר הצהריים, הגנן מכסח את הדשא והצמחים בכניסה לבניין, השכן קודח דיבל, הילד המופרע של השכנים עם מוזיקה חזקה מדי.

אתמול: שקט. רק שקט.

מדוע לא יבוא כיפור פעמיים בשבוע?

נשים פתיות וגברים שוטים – שלוש הוכחות

יום שישי, 21 בספטמבר 2007

שלוש הוכחות לכך שנשים הן פתיות גמורות:

1. שמלת כלה עולה 6,000 ש"ח. לערב. בהשכרה.
2. נעלי עקב קורעות את הרגל ומכאיבות עד כדי דמעות. במיוחד אחרי שעתיים. במיוחד אחרי יום עבודה. במיוחד אחרי בילוי.
3. במגירה אחת יש 7 סוגי קרם ל-4.2 חלקים שונים בגוף.

שלוש הוכחות לכך שגברים הם שוטים גמורים:

1. אמונה אמיתית שעידוד הקבוצה האהובה עוזר כשיושבים בסלון מול הטלוויזיה.
2. רכב "האמר" אזרחי.
3. מי שהיה בצבא לא צריך לשאול איך להגיע למקום לא מוכר. גם אחר חצי שעה של סיבובים באותה השכונה חושי הצייד יביאו אותו אל המטרה.

דודידו ומשה דץ בלחץ

יום חמישי, 20 בספטמבר 2007

שוק הקלטות לילדים נכנס לכוננות ספיגה:

הכבשה שושנה, מקורבתו של משה דץ הגיבה על הידיעה: "לא נלך כצאן לטבח, ניאבק בקלטת החדשה".

דודידו מוסר: "יש רק מקום אחד לאנשים עם שיער על הפנים בשוק הקלטות לילדים, וזה בטח לא בן-לאדן."

דוברו של בן-לאדן מוסר בתגובה: "בימים אלו אנו עוסקים בהפקת הקלטת, ואנו נפיץ אותה בזמן ובמקום שנמצא לנכון."

קבוצת מִלָּה תמשיך לעקוב.

טייק ראשון

יום חמישי, 20 בספטמבר 2007

אי שם במרכז הארץ. שעת ערב מוקדמת. מרתף טחוב מתחת למפלס הרחוב.
רצפת האולם מכוסה בשטיח מוכתם מקיר לקיר (השטיח מקיר לקיר. גם הכתמים). בצד ניצב שולחן פלסטיק מכוסה מפת ניילון זולה ועליו מיחם וכמה כוסות קלקר. הניאון בפינה השמאלית הרחוקה מגמגם. במרכז, כעשרה כיסאות פלסטיק לבנים של כתר, מסודרים במעגל. חמישה מתוכם מאוכלסים.

הגיבור הראשי – א. אפרים. כחול בלורית ומסוקס מבט. הבעת פניו משדרת רגישות משולבת בנחישות. שרירי הכתפיים שלו משתרגים תחת חולצת הטריקו השחורה והפשוטה-אך יוקרתית-יאיר לפיד סטייל.

ראובן, לבוש בג'ינס שמעולם לא שמעו את שילוב המילים "מכונה" ו-"כביסה" נהגה יחדיו. בעליה הגאה של כרס עצומה מכוסה בבד פלנל משובץ ובאופן כללי נראה כמו נהג המשאית חובב החתולים מסרט הטראש הקאלטי "טריילר רצחני 2" (גרסת הבמאי).

מאיה, בת עשרים וחמש, סטודנטית לעיצוב גרפי במכללת "טושים". לובשת ג'ינס, גופיה לבנה ונעלי פומה אדומות. גרה בבר-גיורא פינת קינג ג'ורג'. אוהבת לעשות יוגה ואת המרצה שלה. נו, זה הצעיר עם הקוקו.

מנחם, גבר דתי כבן שלושים וחמש בעל זקן קצר. חבוש כיפה סרוגה גדולה. נועל סנדלי שורש עם גרביים. נוהג בסובארו סטיישן לבנה שנת 89' (פרט חיוני ביותר שחשיבותו המכרעת תתבהר בהמשך).

חמוטל, בשנות החמישים לחייה, מנחת הסדנה. עטופה בבד ניו-אייג'י לבן שבהחלט ידע ימים טובים יותר בעת ששימש כיסוי לרנו 5 הישנה של ניסימוב השכן מקומה גימל.

א. אפרים [מהסס. מכחכח בגרונו. לוקח נשימה עמוקה]:
"יש לי וידוי. אני לא יודע איך לנסח את זה, אז אני אגיד ישירות: מעולם לא הורדתי שיר מהאינטרנט".

ראובן [חושק שיניו ומסנן]:
"פפשששש".

מאיה מחניקה יבבה. עיניה נפערות בתדהמה.

מנחם [מסדר בעצבנות את הכיפה על ראשו]:
"ישמור אלוהים".

א. אפרים [בקול שבור]:
"תראו, אני פשוט לא מרגיש נוח עם זה. זות'ומרת, אני לא רוצה שיקראו לי פושע מסוכן. אתמול חלמתי שסוכני אפ.בי.איי דפקו לי על הדלת של הדירה. מרוב פחד זרקתי את האייפוד מהחלון".

א. משתנק. עיניו נוצצות וניכר כי הוא תוהה האם יצליח שלא לפרוץ בבכי.

חמוטל קמה ממקומה, ניגשת אל א. ומחבקת אותו.

כולם ביחד:
"אנחנו אוהבים אותך א."

לוח זכרון

יום שלישי, 18 בספטמבר 2007

בקרוב אצלנו.

(מתוך groovygreen)

יוזמת מכתבי הקיטורים (1) – עמלת חמישה ש"ח בכספומטים

יום שלישי, 18 בספטמבר 2007

נאה דורש, נאה מקיים: הרי המכתב שלי במסגרת יוזמת מכתבי הקיטורים הגדולה.

לכבוד
מחלקת פניות הציבור
בנק ישראל

    הנדון: בירור מספר הכספומטים המרוחקים

שלום רב,

בדצמבר 2005 הוצא צו על ידי שר האוצר דאז, אהוד אולמרט, המאפשר לבנק לגבות עמלה על משיכת מזומנים ממכשירי כספומט המרוחקים מסניפי הבנק. הצפי היה אז, שההיתר לגביית עמלה כזו יביא להרחבת שירותי הכספומטים בפריפריה ובמקומות שאין בהם כספומטים.

את העמלה בסך 5 ש"ח החלו הבנקים לגבות בפברואר 2006, וכיום העמלה נגבית בכל הבנקים הגדולים.

בנקודה זו אני פונה אליכם, כגוף האחראי על הבנקים, ומבקש לברר – כמה כספומטים "מרוחקים" של בנקים נוספו מאז פברואר 2006? האם הייתה עלייה משמעותית במספר הכספומטים המרוחקים? האם ההיתר לגבות את העמלה הצדיק את עצמו?

אודה לכם על תשובתכם בעניין.

בברכה,
קפיטן עופר

מחלבת כספים

יום שלישי, 18 בספטמבר 2007

כולם אוהבים אותנו. כולם נותנים לנו מתנות. זה רק בגלל שהם כאן. בשבילנו.

למעשה, מדובר באחד השטיקים העתיקים ביותר בתחום השיווק: תן ללקוח מתנה-הטבה-הנחה-כאילו ממש אכפת לי ממך. לא משהו יקר מדי, אבל מספיק מסנוור כך שלא יראה את הקאץ' (ושלא יהיה ספק – תמיד יש קאץ'). בדרך כלל, תהפוך המתנה הקטנה לקשר חמים, ארוך טווח ורב תשלומים בין הלקוח לספק הנדיב. וכך, חברות סלולריות מעניקות הנחות מפליגות על מכשירי דור 3*, בנקים מחלקים מגבות חוף חינם** ורשתות שיווק מנפיקות כרטיסי אשראי***.

אז גם מייקרוסופט לא פראיירים. ובאופן תמוה למדי, כשמדובר בחברות תקשורת/אשראי/רשתות שיווק, לכולם (נו טוב, כמעט לכולם) ברור שהמתנות לא בדיוק מתנות ושההטבות מיטיבות בעיקר עם חשבון הבנק של התאגיד התורן אבל, כשמגיעים לתחום התוכנה, נראה כי רוב המשתמשים לא משקללים את העלות האמיתית של ה'מתנה'.

בכתבה Free as in Free Milk שפורסמה בגיליון האחרון של Free Software Magazine משווה דייויד ג'ייקובקיס (ככה כותבים? וואלה, לא בטוח) את 'הלבנת' התוכנות שמבצעת מייקרוסופט במדינות מתפתחות לשערוריית תחליפי החלב של Nestle – בשנת 1977 הוכרז חרם על מוצרי Nestle בשל טקטיקות השיווק האגרסיביות של נציגיה במדינות מתפתחות. מסתבר, כי אנשי השיווק החרוצים חילקו דוגמיות של תחליפי חלב לאמהות זמן קצר לאחר הלידה תוך שהם משכנעים אותן כי המוצרים הנ"ל עולים בערכם התזונתי על חלב האם. כשנגמרו הדוגמיות החינמיות, גילו הנשים כי, מאחר ולא היניקו במשך תקופה מסוימת, אינן מסוגלות להיניק עוד ונאלצו להמשיך ולרכוש את מוצרי Nestle.

ההשוואה אולי קיצונית ואכזרית, אבל העיקרון נכון – החברה 'תורמת' למדינות עניות ומחלקת היום עותקים זולים/חינמיים של Windows ו- Office למוסדות חינוך (שממילא אין סיכוי שיקנו עותקים חוקיים) ומחר יהפכו המשתמשים אסירי התודה (תרתי משמע) ללקוחות נאמנים ומשלמים.

המחשה לעניין ניתן לראות בכתבה 'תפנימו: לינוקס לא מתאימה לכל אחד' שפורסמה אתמול ב- Ynet. כשלעצמה, הכתבה לא חידשה הרבה וייתכן שלינוקס באמת לא מתאימה לכל אחד אולם, מקריאת התגובות לכתבה – מעבר לדעות הקדומות שהוצגו שם (לינוקס זה רק חלון פקודות טקסט כמו דוס, בלינוקס כל הזמן צריך לקמפל קוד מקור, בלינוקס הכל לוקח המון זמן, לינוקס זה רק למתכנתים פריקים) – עולה מסר אחד עקבי: "לינוקס? עזוב אותי באמאש'ך. יש לי Windows כבר הרבה שנים. אני רגיל ל-Windows. אין לי כח ללמוד משהו חדש".

ועל כך נאמר (גם אם בהקשר אחר): "שונא מתנות יחיה".

=====================
* מותנה בביצוע שיחות בסכום של מעל 250 ש"ח בחודש לא כולל בני משפחה, לא כולל תוכנית חיילים נטחנים ובכפוף לאותיות הקטנות ולהתחייבות של 38 שנה לחבילת גלישה חודשית בעלות של 76.78 ש"ח, צמוד בריבית פריים פלוס 2.
** לפותחים חשבון אליו נכנסות 17 משכורות בחודש ומותנה בממוצע של 712 פעולות בחודש בכרטיס אשראי מסוג 'אני צעיר, מגניב ופראייר'.
*** חינם בשנה הראשונה. מהשנה השניה ואילך, בדמי חבר של 3514.77 ש"ח לחודש. אבל אל תדאג, אפשר לבטל מתי שרוצים ע"י טלפון למענה הקולי-המנותק תמיד שלנו, שליחת פקס למחלקת גרירת-לקוחות או באמצעות מייל לכתובת fuck@you.com.