ארכיון פוסטים שפורסמו בחודש ינואר 2008

לקרוא דף בשנייה – פרס "הקריאה המהירה" לחברי הכנסת

יום רביעי, 30 בינואר 2008

דו"ח וינוגרד כולל 617 עמודים הכרוכים בשני כרכים שמנמנים במיוחד.
את הדו"ח התחילו לקבל בשעה 18:30, ותגובות של חברי כנסת שונים התחילו להתקבל כעשר דקות לאחר מכן.

כיוון שמדובר באנשים הגיוניים, רציניים ושקולים, ברור שקראו את הדו"ח והתעמקו בו כנדרש לפני שהגיבו. משום כך, יוצא שטרם שהגיבו, חברי הכנסת היקרים שלנו קראו את הדו"ח המלא במהירות פנטסטית של 617 עמודים בעשר דקות, דהיינו, כעמוד בשניה (קצת יותר משניה, אבל לא אתקטנן). חבל שלא יכולתי לקרוא במהירות כזו בזמן הלימודים, כך הייתי מצליח לקרוא את כל המאמרים הנדרשים למבחן ולא מסתפק בסיכומים קצרצרים שאינם יורדים לעומקם של המאמרים והרעיונות.

אני מעניק בזאת את פרס הקריאה המהירה לחברי הכנסת (וגם לכתבים, לשדרים, לפרשנים. גם הם קראו את הדו"ח במהירות שיא מופלאה שכזו).

שגיאה צפונבונית

יום רביעי, 30 בינואר 2008

שיואוווו, איזה ארץ נהדרץ !!!

eretz.JPG

(כן, כן, ה-ץ' צמודה ל-ת', אבל זה עדיין חינני)

6 דרגות של עולם התאגידים

יום שני, 28 בינואר 2008

נא להיכנס לקישור הזה במצב רוח אנטי-קונגלומרטי.

השקת קו האופנה של הסדרה "פינוקיו"

יום ראשון, 27 בינואר 2008

"אף פעם לא תמצאי אצלי דברים צמודים והמראה של קולקצית החורף הוא משוחרר, בהשראת הדמויות המצויירות, הנוודיות של שמשון ויובב".

מתוך הכתבה הבעייתית הזו בוואלה.

"בחייאת, בשביל כמה דינוזאורים תעזוב אותנו?"

יום ראשון, 27 בינואר 2008

אחת הסיבות היחידות להיות מחוברים ל-YES היא (או יותר נכון, היתה) חבילת המדע והטבע. אין כמו "מכסחי המיתוסים", "Braniac", "השורד", "Beyond Tommorow", דינוזאורים שמתעוררים לחיים, התיישבות בחלל (משם הקפיטנים לוקחים רעיונות) ועוד ועוד. מין תוכניות לחנון מדע שכמותי, ערוצים מעניינים בינות למדבריות ה"גריז" ושממת ה"הישרדות".

לפני כשלושה שבועות הודיעה לי חברת YES עם הודעות מעצבנות על המסך ששני ערוצים מתוך חמשת ערוצי המדע והטבע יבוטלו. פניתי אליהם דרך האתר ושאלתי האם יוספו שני ערוצים חדשים לחבילת המדע והטבע במקום אלו שבוטלו.

זו היתה התשובה:

כאמור בהודעת הדואר האלקטרוני מיום 17.12.07 , yes מבצעת באופן תדיר בחינה של הערוצים המשודרים על ידה ומשנה מעת לעת את מגוון הערוצים וזאת בהתאם למגוון רחב של שיקולים הכולל, בין היתר, שיקולי רייטינג, עלויות, אטרקטיביות לקהלי לקוחות שונים ועוד. הכל במטרה לספק את חווית צפיה הכוללת הטובה ביותר ללקוחותיה הרבים של yes.

[תרגום: ייקרו לנו את הערוצים וגם ככה לכמה חנונים שרואים דינוזאורים אין ממש רייטינג. אנחנו מעדיפים להשקיע יותר ב-"Y בעשר" עם הילה נחשון ואביעד קיסוס כי זה מביא את דור הילדים שיהיה הבסיס להמשך קיום חברת YES בעתיד.]

כפי שבוודאי ידוע לך yes אף הוסיפה לשידוריה ערוצים רבים ותמשיך לעשות כן מעת לעת.

[תרגום: הוספנו את הערוץ שמלמד עברית ואת אל-ג'זירה באנגלית, רק כדי לפנק אותך ולעשות לך נעים בגב.]

כפי שגם צוין בהודעת הדואר האלקטרוני האמורה שינוי הרכב הערוצים של yes מתבצע בהתאם להוראות רשיונה של yes והסכם ההתקשרות של yes עם לקוחותיה.

[תרגום: עורכי הדין היקרים שלנו דאגו לזה שלא נצטרך לדאוג אם אנחנו רוצים להסיר ערוצים, ובד בבד לא נצטרך לתת הנחה.]

אנו מקווים כי למרות ירידת הערוץ תבחר להמשיך ולהיות מנוי על שירותיה של yes וליהנות מחווית הטלוויזיה הטובה ביותר.

[תרגום: מבט חודר לעיניים, אצבע מתחת לעין ושאלה בסגנון ערס על הטיילת "בחייאת, בגלל כמה דינוזאורים תעזוב מאיתנו?"]

במהלך 2008 יעלו לשידור לפחות ארבעה ערוצים חדשים. ערוץ RUSSIA TODAY, ערוץ חדשות בין לאומי בשפה האנגלית המשדר ממוסקבה, ערוץ הידברות שיעסוק בסגנון חיים יהודי, ערוץ טיולים וערוץ אגו טוטאל. כמו כן תיתכן העלתם לשידור של ערוצים נוספים.

[תרגום: YES נותנים לך את הטוב ביותר – ערוץ חדשות מרוסיה לצופה הרב-תרבותי, ערוץ סגנון חיים יהודי לצופה הרב-יהודי, ערוץ טיולים לצופה הרב-מטייל וערוץ אגו טוטאל לצופה הרב-חרמן.]

אני מאחל לחברת YES כל טוב, והלוואי שיקבלו כל יום מכה באצבע הקטנה של הרגל*.

*היתה צריכה לבוא כאן קללה עסיסית ומשחררת קיטור במיוחד שתסיים את הפוסט, אבל זה אמור להיות בלוג מכובד.

קר שם בחוץ

יום שבת, 26 בינואר 2008

אז קמתי הבוקר, והכל אפור וגשום – מה שהכניס אותי למצברוח נוגה-מהורהר-לא קם מהספה.
בקיצור, סתם כמה המלצות לסופשבוע חורפי [והאשה אומרת: די עם כל הבכיינים האלה!]:

Amos Lee – Shout Out Loud

Ben Harper – Fight Outta You

Foo Fighters – My Hero

K-OS – The Love Song

מחמאה

יום חמישי, 24 בינואר 2008

"אתה הבן-אדם היחיד בארץ שקיבל אישור ממס הכנסה ובמקום לקרוא אותו, מסתכל על העיצוב הגרפי שלו."

אכן, מחמאה.

המבזקן של YNET נרדם – בית"ר ואשדוד בליגת האלופות

יום שני, 21 בינואר 2008

untitled.JPG

למי שהחמיץ את שיעורי הספורט בבית הספר, בית"ר ואשדוד בליגת האלופות זה בערך כמו שיגידו שישראל והפלסטינים ישתתפו בוועידת ה-G8 בקיץ הקרוב :-).

זהו, בחזרה לעבודה.

קינה

יום שישי, 18 בינואר 2008

אתמול הגיע אחי הצעיר (אקא: הסטודנט המרושש) לקחת את האוטו.

דייהסטו שרייד מודל 93'; יד ראשונה; 260 אלף ק"מ; ללא תאונות (מלבד כמה דפיקות קטנות של אופי); נוסע כמו פנתר.

אני מכיר כל רעש במנוע. כל חריקה, כל אנחה וכל תקלה. יודע שהאיתות שמאלה משמיע לפעמים איזה 'בזזז' מבהיל, שמדי פעם צריך לבעוט בקלאצ', שאגן השמן מטפטף קלות, שאם אפנה ימינה זמן קצר אחרי ההתנעה אשמע תקתוק מכיוון תיבת ההילוכים, שהוא 'לא סוחב' אחרי שאני עובר בתוך שלולית ושקשה לו עם מזגן ברמזורים.

כבר לא זוכר כמה פעמים אלתרתי תיקונים – צינור של טפטפות בשפריצר של החלון האחורי; הבורג שמחזיק את הידית השבורה בדלת השמאלית; ניתוח המעקפים שעשיתי לצינורית הדלק; ניקוי הקרבורטור הטראומטי. כשמנוול אלמוני פגע בו בעת שעמד לתומו בחניה – פשוט פירקתי את הדלת ודפקתי אותה בחזרה החוצה.

ווי גו באק א לונג וויי. ואם הייתי מרשה לעצמי להסחף לקיטש הייתי אפילו אומר שהתבגרנו [הזדקנו] יחד. אני עוד זוכר את היום בו הוצאתי את הרכב מהסוכנות, ניילונים והכל, ונהגתי בו בחרדה שרק תיכוניסט-שקיבל-רישיון-לפני-חודשיים-ונוהג-ברכב-חדש-לחלוטין יכול להבין את עומקה. יחד עברנו יחד את התיכון, יצאנו לאפטרים בתקופת הצבא, נסענו לאוניברסיטה ולעבודה.

וכל הבדיחות ועיקומי הפרצוף של הסביבה – Hell, אפילו סבתא שלי נהגה להתבדח על חשבון 'הטרנטע' – תמיד הזכירו לי ציטוט מתוך הסרט SeaBiscuit (רקיק הים):
“.You don't cast something aside just because it's banged-up a little”
[ציטוט חופשי]

סוף תקופה.

יש'ך שנקל?

יום חמישי, 17 בינואר 2008

איך כבר עברו חמישה שבועות מאז הנפקתו של מטבע שני השקלים (AKA "שנקל") וטרם חזיתי בפלא?

כל אימת שאני קונה משהו קטן אני מקווה שאולי, רק הפעם, יפול לידיי מטבע שנקל ואוכל לראות את החבר הטרי במשפחת הש"ח, אך לשווא. אני תקוע עם שקלים בודדים בלבד, שהם כל כך נייטיז. לא שניתן לקנות יותר מדי עם השנקל, ובכל זאת, לא כל יום מנפיקים מטבע חדש.

יש'ך שנקל?