ארכיון פוסטים שפורסמו בחודש פברואר 2008

לייב בלוגינג – מחפש תחליף עברי

יום שני, 25 בפברואר 2008

טקס האוסקר הביא עמו את ההתרגשות השנתית של מבקרי הקולנוע. יאיר רווה נשאר ער כל הלילה כדי לכתוב ב"לייב בלוגינג" מהטקס עצמו.

הצירוף "לייב בלוגינג" זר לי. התרגלנו כבר למילה בלוג (למרות שאני תמיד הייתי בעד יורשת – יומן רשת, ויורם מלצר היה בעד מדונה), ולבלוגיה וישראבלוג ועוד ועוד, ואנחנו אפילו כותבים בלוג, ולעיתים גם מבלגים. על אף כל ההרגלים – לייב בלוגינג עדיין רחוק מדי מהעברית.

נראה לי שנדרשת מילה עברית מתאימה כתחליף הגון ללייב בלוגינג. הבעיה עם מציאת תחליף עברי היא שכל אחד מן התחליפים יהיה קצת בעייתי בעצמו, בגלל השימוש במילה "בלוג", אבל גם שעטנז עברי-לועזי יכול להחליף את ה"לייב בלוגינג" האנגלי למהדרין.

אז מה זה יהיה?
בילוג חי? בלוג בזמן אמת? רישום ישיר?

יש הצעות?

מסנג'ר ב-1:07 בלילה

יום שישי, 22 בפברואר 2008

מסנג'ר: "אז ככה מצליחים לתפוס אותך".
קפיטן: "מה זה 'ככה'?"
מסנג'ר: "בשעות של פדופילים".

שיא חדש: הרמז העבה בעולם

יום רביעי, 20 בפברואר 2008

היום בחדשות השעה ארבע נשמע הידיעה הבאה בגלי צה"ל (ציטוט מהזכרון):

"דמות ידועה מעולם פיתוח הגוף נעצרה בחשד לסחר אסור בסטרואידים ותרופות".

ניסיתי, התאמצתי, חפרתי ונברתי, ולא הצלחתי למצוא שום דמות מעולם פיתוח הגוף שאני מכיר, חוץ מהחשוד המיידי, ויש לי תחושה שאני לא לבד בעניין הזה.

נראה לי שנשבר פה שיא חדש בקטגוריית הרמז העבה בעולם. ברכות לתחנה הזוכה.

ההשפעה הבלתי צפויה של החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים

יום רביעי, 20 בפברואר 2008

הדבר הטוב ביותר שקרה בקדנציה של ממשלת הכשל הוא הרחבת החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים. אני מודה שעדיין לא יצא לי לבחון אותו לעומק בפאבים (לצערי אני בשלבי התברגנות משעממת, כבר אין פאבים עד אמצע הלילה), אבל אם הייתי במועדון אחד ולא יצאתי עם עיניים דומעות מעשן – דיינו.

עם זאת, הערב גיליתי השפעה בלתי צפוייה של החוק: עליית כמות העישון בחתונות. עד כה המעשנים בחתונות היו לפחות נחמדים (בחלקם) ועישנו (ברובם) בחוץ. למעשה, האירועים היותר נוחים לריקודים בגלל מזגן שווה ואוויר יחסית נקי היו החתונות ודומיהן, אלא שמאז כניסת החוק לתוקפו כבר הייתי (לצערי) בשני אירועים (סטנדרטיים וחוזרים על עצמם), ומשום מה עישנו שם יותר, הרבה יותר. למעשה, מאחד מהם חזרתי עם חולצה מסריחה מעשן סיגריות כמו בימי הפאבים הגרועים.

נראה שהחוק הזה גרם למעשנים למצוא הזדמנות פז: חתונה, בר מצווה, חגיגות ה-75 לסבתא – אירועים שמחים, כולם מאושרים ושתויים (כולל הסבתא), אז למה לבאס את המעשן שמעשן בפנים ואת כל 20 חבריו?

נראה לי שהגיע הזמן לפתוח איזו קבוצת פייסבוק בסגנון "גם אולם "גן החרצית" הוא מקום ציבורי, אז אל תעשן לי בפנים" או משהו בסגנון, או לחילופין, להכריז על אולמות האירועים שטח צבאי סגור.

די לעישון בחתונות.

מורים שחוקים, מנכ"לים מנוסים

יום ראשון, 17 בפברואר 2008

מנכ"ל חברה בעל ותק הוא מנכ"ל מנוסה.
פוליטיקאי שעבר כמה מערכות בחירות הוא פוליטיקאי ותיק.
איש קבע בדרגות גבוהות הוא מפקד רב מעש.

מורה עם נסיון מקצועי של שנים רבות הוא שחוק.

טרמינולוגיה.

(בעקבות זה.)

חמש דקות במיקרו

יום שישי, 15 בפברואר 2008

יום שישי, מכין עוגה, קונה תבניות חד-פעמיות לעוגה רב-פעמית, ומגלה את המתכון הנהדר של שופרסל לעוגת שוקולד, אשר מצורף לאריזה:

microwave1.jpg

עכשיו, חידה לקוראינו הבשלנים: מה יקרה אם נפעל על פי הוראות המתכון, ונשים במיקרו במשך חמש דקות שוקולד וחמאה?
א. השוקולד והחמאה יתרכבו לכדי איש שלג (רק בלי הגזר באף).
ב. השוקולד יהפוך לפסיפלורה.
ג. תיווצר תגובת שרשרת שתגרום ליצירת "צבי הנינג'ה – הדור החדש".
ד. תרוצו לאינטרנט כדי לחפש את מספר הטלפון של מכבי האש.

הפותרים נכונה יוכלו לקבל חתיכת עוגה (אם תישאר כזו) אחרי ארוחת הערב.

הנה באה עוד בועה

יום שלישי, 12 בפברואר 2008

להדליק רמקולים ולהתרווח מול המחשב.


Here comes another bubble
Uploaded by NY182

קרוקס בכנסת

יום שלישי, 12 בפברואר 2008

מתוך קוד הלבוש, כפי שמופיע באתר הכנסת:

קוד לבוש
אסור להופיע בכנסת בגופיות, במכנסיים קצרים, במכנסי ג'ינס, בסנדלים (גברים בלבד), וכן ב"קרוקס" צבעוני (מותר שחור וכחול בלבד). לנשים אסור גם להופיע בכנסת בחולצות בטן.

תזכורת לכל נועלי הקרוקס: אם במקרה אתם מגיעים לכנסת, זכרו לנעול את הזוג הכחול והשחור בלבד. את האדום והירוק הזרחני – השאירו בבית.

חוק ניידות הבנקים – מחפש ח"כ שיקפוץ על המציאה

יום ראשון, 10 בפברואר 2008

אחד השינויים המשמעותיים בעולם התקשורת נכנס לתוקפו לפני כחודשיים: חוק ניידות המספרים, שמאפשר ללקוחות לעבור בין החברות ולשמור על המספר שלהם. עד היום אנשים לא רצו להתעסק עם החלפת מספר הטלפון ("חבל להחליף, אולי משה מהצבא יתקשר פעם, שיידע איך למצוא אותי" וכו'), ומעתה אין תירוצים. יותר חשוב – יש (לכאורה לפחות) יותר תחרות, והמחירים יורדים ויירדו ככל שיותר אנשים ישתחררו מעול שלוש השנים.

עכשיו, מהשלימו את המהלך, הגיע הזמן לחוק ניידות נוסף, כזה שייעשה טוב לכולנו בלב ובכיס: חוק ניידות הבנקים.

נניח שהיום בבוקר קצה נפשי בבנק שלי: העמלות גבוהות מדי, הפקיד מעצבן מדי והריבית – שלא נדע. אני רוצה לקחת את החשבון שלי על מינוסו העצבני לבנק אחר, שייקח ממני קצת פחות עמלות ויגבה קצת פחות ריבית על האובר. כיום אני מסונדל, משוריין וכפות לבנק שלי. רק המחשבה על להתחיל להתעסק עם סגירת חשבון, פרעון הלוואה ולקיחת הלוואה בבנק אחר גורמות ללחץ הדם להשתולל וחבל על הבריאות.

על פי ההצעה (פרסום ראשון!) של חוק ניידות הבנקים*, יוכל כל לקוח שאינו מוגבל לעבור מבנק לבנק, על מינוסו והלוואותיו לבנק אחר, באותו הליך פשוט של ניוד המספרים – הודעה לבנק החדש והעברה של החשבון כולו. יש לי תחושה שהמעברים של לקוחות בין הבנקים ינפצו קצת את הקרטל הבנקאי והדואופול של לאומי (איכס) ופועלים (איכס 2).

* כן, זה צריך להיקרא חוק ניידות חשבונות הבנקים, אבל זה נשמע קצת מסורבל.

שאלה מס' 1: למה בנק X צריך לספוג את המינוס של לקוח בנק אחר?
אף אחד פה לא סופג את המינוס. בנקים מרוויחים יופי של כסף ממינוס, ולמעשה, תהיה תחרות נהדרת על המינוס. המרוויח יהיה הלקוח – במאבק על הלקוח משלם הריבית, תהיינה הצעות כמו "עבור אלינו, ושלם 0.5% פחות על האוברדראפט").

שאלה מס' 2: ונניח שמדובר בלקוח בעייתי, למה בנק X צריך לקבל אותו?
כפי שנכתב לעיל – כל לקוח שאינו מוגבל. לכל השאר יש בטחונות וערבונות, שבהסתמך עליהם ניתנו הלוואות ומסגרת אשראי. הבטחונות והערבונות ממשיכים עם הלקוח, ואין סיבה שבנק לא יוכל לתת את אותה מסגרת אשראי או הלוואות בהתאם לבטחונות.

שאלה מס' 3: לבנקים יש לובי חזק מדי. זה בחיים לא יעבור…
זה מה שאמרו גם על החברות הסלולריות. חוץ מזה, אם יש משהו שהישראלים שונאים במיוחד – זה בנקים. ח"כים פופוליסטים דווקא יעשו מטעמים מהצעת חוק כזו.

שאלה מס' 4: "יש לי הלוואה לבנק X, הבנק לא יסכים לשחרר אותי עד סיום התשלום בשנת 2015".
ההלוואה עוברת עם הלקוח לבנק החדש, והבנק החדש מעביר כסף לבנק הישן תמורת ההלוואה. המשחק הוא על הריבית והעמלות בחשבון העו"ש, וההלוואה משולמת בכל מקרה.

בקיצור, יש פה הצעת חוק נהדרת, עכשיו רק דרוש ח"כ שיתחיל להריץ אותה. יש מתנדבים?

חדש! אמצעי תקשורת שמתאים לאזרח המדאיג ב' נתניהו

יום שבת, 09 בפברואר 2008

ה-SNOOZ של תפוז מאפשר לגולשים להעלות שברי טקסטים, בדומה למיקרו-בלוגים של טוויטר וחברים. מסתבר שבסנוז התפוזי מותר לכתוב עד 140 אותיות, לא יותר.

נראה שאין מדיום מתאים יותר לאזרח המודאג/מדאיג, ב' נתניהו.