ארכיון פוסטים שפורסמו בחודש יולי 2008

הסיבה האמיתית להתפטרותו של אולמרט

יום רביעי, 30 ביולי 2008

NFC חשף הערב את הסיבה האמיתית להתפטרותו של אולמרט, ולמעשה, את הסיבה האמיתית לכל מה שקורה לנו במהלך תקופת כהונתו.

armonit.jpg

ברכות ל-NFC על הסקופ.

רק שלא יחטפו לי התקף לב

יום שבת, 26 ביולי 2008

במסגרת יותר מדי עיסוקיי אני גם מלמד אנשים מבוגרים כיצד להשתמש במחשב. כמה מבוגרים? בגיל של סבתא וסבא שלכם, כנראה. יש בשמחה של סבאסבתא בעת קבלת מייל מהנכד משהו משובב נפש במיוחד. שלחו מייל לסבתאסבא כבר עכשיו ושמחו אותם.

עם זאת, לא לצורך זה התכנסנו כאן היום, אלא לצורך סיפורו של שיעור אחד בצהרי יום שישי עם אישה חביבה שעושה את צעדיה הראשונים באינטרנט. במהלך השיעור נכנסו ביחד למדור יהדות ב-YNET, וביקשנו לשמוע את השיר החדש של מעריצי הרב קרליבך. מה כבר יכול להיות בעיה בשיר של הרב קרליבך? הפרסומת שהושמעה לפני השיר היתה "פאק, פאק, פאק, יו מאד'ר פאקר…. פסטיבל הרוק של <לא זוכר מי> יוצא לדרך". מזל שהזקנה החביבה שלי לא שומעת היטב.

המשכנו ל-NRG, שם היא ראתה תמונה של מיכל דליות, היא הסופר נני, בעמוד השער של האתר, ונכנסה אליו. שימו לב לתמונה שהופיעה, כך הסתבר, בטור של מנחם בן, אליו הפנה הקישור מהעמוד הראשי. גוועלד.

הבנתי שהאינטרנט הזה מסוכן במיוחד, ולכן נכנסו לזירה הלשונית של רוביק רוזנטל, גם כן בעמוד הבית של נרג'. שפה עברית, חידודי לשון, מה כבר יכולה להיות הבעיה? ובכן, כותרת משנה "הצ'ייסר והוויברטור" היא הבעיה. דווקא הפעם בחר רוזנטל לכתוב בחצי שורה על הצעת מילה עברית ל"ויברטור" (אביונע, רעיון גאוני). העורך, כמובן, לא יפספס הזדמנות פז לדון בויברטורים.

למזלי, השיעור הסתיים מבלי להיכנס לעוד כמה קישורים ומקומות. מי יודע מה היה עולה מולנו. אני אומר לכם, להעביר שיעורים עם מבוגרים זה סיפור מסובך באינטרנט הזה. רק שלא יחטפו לי התקף לב.

העיצוב החדש של נענע10 – תיאורית הקונספירציה

יום ראשון, 20 ביולי 2008

לפני כמה שבועות סיפרתי על הגאונות של מעצב הלוגו החדש של נענע10, המעצב המוכשר נוויל ברודי: הוא הכין לוגו שלקח דקותיים לעצב וגבה עליו כסף שלוקח שנתיים להרוויח. ברכות על גאונותו של המעצב.

עם זאת, עם עליית העיצוב החדש לאוויר, נראה לי שמדובר בקונספירציה שלמה, ולא סתם במעצב שעשה תרגיל גאוני: יש לי תחושה שמאחורי העיצוב החדש עומדים דווקא המתחרים – אולי תפוז, אולי MSN, אולי קשת, לא יודע בדיוק מי, אבל זה לבטח מישהו שישמח מאוד אם הגולשים יברחו מנענע למקום אחר. לו הייתי במקום החברים בנענע10, הייתי בודק טוב-טוב אם לצוות המעצבים והמתכנתים לא הסתנן איזה מעצב תפוזי, אמ.אס.אני או קשתי, כי לא יכול להיות שהעיצוב החדש הוא כזה שאמור להשאיר את הגולשים בנענע.

הקונספירציות באינטרנט הזה, זה מש'ו.

הבחינה הגדולה – סוף סוף לא נכשלתי

יום שלישי, 15 ביולי 2008

בשנים האחרונות הרגשתי ממש כשלון. בכל פעם הלכתי, ניסיתי, קיוויתי ונכשלתי.
רק אחרי שחזרתי על הבחינה, פעם, לפעמים פעמיים, ובמקרה אחד גם שלוש פעמים – עברתי.
בכל פעם היה זעם, היה ייאוש וכן, כן, היה שם כסף, בלי סוף כסף, רק כדי לעבור.

גם השנה רעדתי מפחד לפני הבחינה. הגעתי למקום, כבר מתכונן לכישלון שיבוא, והבחינה התחילה. אחרי רבע שעה הלכתי לקבל את התוצאות, יודע שמשהו לא בסדר, שוב הכשלון מחכה לי מעבר לפינה.

אבל עברתי. עברתי בפעם ראשונה, לא נכשלתי.

עד עכשיו אני לא יודע איך להתמודד עם תחושת האושר המדהימה של לעבור טסט שנתי במכה ראשונה.

בתור בשדה התעופה

יום ראשון, 13 ביולי 2008

"ארזת לבד?"
-"כן"

"מישהו נתן לך משהו להעביר?"
-"לא"

"האם שילמת על כרטיס הטיסה לבדך או שמישהו שילם עבורך?"
-"שילמתי לבד"

"טיסה נעימה."

כמה גוגל שווים באורז

יום שבת, 12 ביולי 2008

לוקחים את כמות המידע שגוגל מטפלים בה ביום ומשווים אותה לגרגירי אורז.

זה מה שיוצא.

אל תתחילו בכלל עם כמה זה יוצא ב-12 ש"ח לקילו אורז, כי ייגמרו לכם הספרות במחשבון.

דבק שלוש שניות

יום חמישי, 10 ביולי 2008

למה לדבק שלוש שניות קוראים "דבק שלוש שניות"?

כי ניתן להשתמש בו שלוש שניות בלבד לאחר פתיחתו. כל נסיון לשמור עליו במצב נוזלי בשפופרת אטומה ליותר משלוש שניות יעלה בתוהו. התוצאה, כמובן, שבכל מקרה צריך לקנות דבק שלוש שניות בכל מצב שצריך להדביק משהו.

זה היה פוסט שלוש שניות.

סיפור קטן על זכויות יוצרים

יום שלישי, 08 ביולי 2008

לפני כך וכך זמן נתבקשתי להכין מצגת לטקס סיום של בית ספר יסודי. כיוון שכל האירוע המתוכנן היה בסגנון עדות חגיגות ה-60 למדינה, רציתי ללוות את המצגת בשיר מתאים. בחרתי בבחירה הבנאלית-אך-עושה-את-העבודה של "בת שישים" המחודש של הגבעטרון וסאבלימינל. התקשרתי לעכו"ם אקו"ם על מנת לבדוק איך בדיוק נסדיר את עניין השימוש במצגת, והם הפנו אותי ליאיר ניצני הפקות, בעלי הזכויות על השיר.

התקשרתי למשרד של ניצני וביקשתי להשתמש במצגת. הסברתי שלא מדובר בפרסומת בנשיונל-טי-וי, אלא במצגת לסיום כיתה ח', ורציתי לדעת כמה יעלה ואיך לשלם. אמרו שיחזרו אלי אחרי שיבדקו.
מה קרה?
נכון.
לא חזרו.
התקשרתי שוב, אבל עדיין הם לא קיבלו תשובה, וגם הפעם, הבטיחו שיחזרו.
מה קרה?
נכון.
לא חזרו.

התייאשתי. חיפשתי שיר חופשי תחת רשיון קריאייטיב קומונס המתאים, ומצאתי קטע פאנק צרפתי מלא חצוצרות מגניבות (קובץ אמפישלוש) שעשה את העבודה לא פחות מאשר בת השישים.

מי הפסיד? משרד יאיר ניצני הפקות הפסיד תמלוגים ומבצעי השיר, שעל אף שהושמע יותר מדי פעמים, היו יכולים להישאר לנצח כחלק ממצגת, גם בחגיגות ה-90 (אם נגיע לשם).

מי הרוויח? להקה צרפתית מגניבה שספק אם היו שומעים עליה בארץ, ותלמידי כיתות ח' שזוכים לשמוע משהו שאינו גלגל"צי.

עדכון: הנה התגובה של יאיר ניצני מוסיקה, ומתחתיה – התגובה החוזרת.

אושיק לוי פעמיים ביום

יום שישי, 04 ביולי 2008

אושיק לוי – או שלא מזכירים אותו אף פעם, או שהוא זוכה לשני אזכורים שליליים באותו יום : הפסיד בבוררות מול שלום חנוך על מי כתב את "חוזה לך ברח" (שלום כתב, כן?) וליווה את חנן "שָׁ הוא צליל בתוך מילה" גולדבלט בהרשעתו בבית המשפט.

לגורל יש חוש הומור לא רע לפעמים.

הלוגו החדש של נענע – גאונות

יום רביעי, 02 ביולי 2008

נענע 10 רוצים להחליף מלתחה, ובכלל זה – גם לוגו.
אחרי אי אילו ישיבות, סיעור מוחות, מחשבה וחזון של "איפה אנחנו רוצים לראות את נענע 10" בעוד ארבע שנים ושבעה חודשים, יצא הדבר הזה:

nana.jpg

מה אומר ומה אדבר – גאונות.
מגיע נוויל ברודי, מי שמכונה בידיעה באתר בפוסט בבלוג של נענע – "אחד המעצבים הטובים בעולם", יוצר את הלוגו, איך נגדיר זאת מבלי לפגוע באף אחד, הסתמי והמפוהק הזה, ומוציא חשבונית על סכום שהיה מכלכל אותי ועוד כמה חברים טובים בשנה הקרובה.

לקחת כל כך הרבה כסף בשביל לוגו כל כך חסר טעם, ריח ומשמעות באופן כללי – גאונות לשמה.
כל הכבוד לנוויל ברודי.