ארכיון פוסטים שפורסמו בחודש אוגוסט 2008

השר לענייני גמלאים מצפצף

יום שלישי, 26 באוגוסט 2008

אתמול אורלי וילנאי וגיא מרוז ראיינו את רפי איתן, השר לענייני גמלאים ברדיו 99 FM על ענייני תקציב המדינה. ברקע נשמעו כל הזמן צפצופים מעצבנים שהפריעו לשיחה.

מרוז: "אדוני השר, קצת קשה לנו לשמוע אותך"
רפי איתן: "מה הבעיה?"
מרוז: "יש כל הזמן רעשים וצפצופים ברקע. הרדיו שלך פתוח במקרה?"
רפי איתן: "אה, לא, זה המכשיר שמיעה".

הייתי צריך לעצור בצד הדרך כדי לא להתנגש באף אחד מרוב צחוק.

לחברת ספידו שלום

יום שני, 18 באוגוסט 2008

לחברת ספידו היקרה, שלום רב.

צפיתי בביצועי השחיינים שהשתמשו בבגד הים החדש והגאוני מתוצרתכם בתחרויות השחייה באולימפידת ביג'ינג. אני מוכרח להודות שבגד הים הזה הוא מיוחד ונהדר, וכל הכבוד על התוצר הנפלא.

עתה משהסתיימו תחרויות השחייה, אני מבקש מכם לפנות לפיתוח חדש של בגד אשר יקל על תושבי ישראל – בגד אנטי-אוגוסט. במקרה שאינכם יודעים, מזג האוויר בקיץ הישראלי הוא כזה, שבכל פעם שיוצאים לרחוב מרגישים כאילו זה עתה יצאנו גם מהבריכה, אלא בניגוד לבריכה, התחושה איננה רעננות, אלא מילה שאינה ניתנת לתרגום – ג'יפה.

אם כן, לאחר שהוכחתם שעם הבגדים שלכם ניתן לעבור את הבריכה במהירות יתרה, אשמח ואברך אתכם במיוחד אם תפתחו בגד מיוחד (שיבוא גם בשחור וגם באדום) אשר יאפשר לנו לעבור בקלות את בריכת אוגוסט. אני מוכן לשלם כל מחיר עבור בגד כזה, וכשאני אומר "כל מחיר", אני בהחלט מתכוון לזה.

תודה והבאנו שלום עליכם.

לפעמים קומוניקטים נשמעים טיפשיים להחריד

יום ראשון, 17 באוגוסט 2008

מתוך "חדשות בזק":

במהלך תשדיר הפרסומת ירקוד גידי גוב לצלילי השיר "הרקדן האוטומטי". הריקודים נועדו להמחיש את חופש התנועה המוחלט שמאפשרת הרשת הביתית האלחוטית. הבחירה בגידי גוב לקמפיין נעשתה בזכות היותו דמות מוכרת ואהובה על כולם, אשר באופן בלתי צפוי מתחילה לרקוד ולנוע בחופשיות.

הריקודים נועדו להמחיש את חופש התנועה שמאפשרת הרשת הביתית.
אוקיי.
דמות מוכרת ואהובה שמתחיל באופן בלתי צפוי לרקוד ולנוע בחופשיות.
בסדר.

אני עדיין מנסה להבין על מה מקבלים כסף בכל משרדי הפרסום הללו.

פפפפף.

היפנים האלו וגו' – אנחנו העולם

יום שלישי, 12 באוגוסט 2008

מאז סגירת הגלוב זג"ל (זכר גלוב לברכה), כבר הספקנו לשכוח את אחת הפינות הראויות שלו – "היפנים האלו וגו'".

על מנת להזכיר לנו שתמיד היפנים הם-הם טעם החיים, הרי "אנחנו העולם, אנחנו הילדים" בביצוע יפני מרטיט. שווה בהחלט.

(דרך אמבר-מק)

מאחורי הקלעים של סוכנויות הנסיעות – פוסט אורח

יום חמישי, 07 באוגוסט 2008

לפני יותר מדי זמן ביקשתי מטל (חברה משכבר הימים, שאני לא משקיע בה מספיק ומגיע לי נו-נו-נו על זה), לכתוב קצת על מאחורי הקלעים של סוכנויות הנסיעות לכבוד חופשות יולי-אוגוסט. הטקסט מובא כפי שהיא כתבה אותו, ואם תהיינה שאלות נוספות – היא כמובן תשמח לענות ולעדכן.

קריאה נעימה וטיסה עוד יותר נעימה.

*****************
"חשבתי עלייך בברצלונה" …..
ראיתי את הכתום של המסנג'ר מהבהב….. "כמה נחמד," חשבתי לעצמי… " כיף שיש חברים שחושבים עליך גם בזמן שהם בחו"ל, נהנים…"
לאחר בירור קצרצר, הבנתי שהוא לא ממש התגעגע וגם לא בדיוק חשב, אלא יותר חשב עליי – הסוכנת, ולא עליי – הידידה. "יש דברים שמעניינים אותי" הוא אמר "ויעניינו את כולם". הוא ביקש לדעת איך עובדות הסוכנויות, מה מרוויחים הסוכנים, מה לשאול ,למי להאמין וביקש שילוב של עניינים טכנים ומשעממים עם סודות פיקנטים מעולם התיירות… כדי שתדעו.

הסכמתי להירתם למשימה (מה לא עושים בשביל חברים) .הנכד של רוטשילד טרם הציע לי נישואים וכדאי שאשמור על מקום עבודתי, לכן החלטתי לא לספר מאיזה משרד אני מגיעה אליכם, ולהשאיר את פרטיי המלאים במערכת. רק אספר שאני סוכנת נסיעות , למעלה מ-10 שנים בענף, במשרדים שונים ובתפקידים שונים, ובשבילכם אני אהיה פשוט טל, AGENT TAL :-)

נתחיל מהחלק הראשוני והבסיסי ביותר: קבלתם חשק או צורך לטוס לחו"ל, אין לכם סוכן נסיעות קבוע, או יש ואתם כבר לא מרוצים, אתם יודעים למנות בע"פ 2 או 3 שמות של משרדי נסיעות מוכרים, אתם זוכרים שכמעט כל דף שני באינטרנט מוביל אתכם אל עבר החופשה החלומית שלכם, וגם בעיתונים לא חסר פרסום על מסביב לעולם ב-80 דולר + הילד חינם…. אבל בת'כלס, כשזה נעשה אמיתי, אתם לא בדיוק יודעים למי לפנות.

אתם מתחילים לחייג לפה ולהקליק שם, להתקשר שוב, לשחק עם העכבר, ולאט לאט אתם מגלים ש"החל מ-359$" זה בעצם 499$ לפני המיסים, ושבמלון הזול אף פעם אין מקום, ושלמרות שמיסי הנמל כלולים , עדיין יש מס בטחון ,היטלי דלק ,דמי שירות, ריביות על תשלומים ,תוספות הבטחת שער הדולר ועוד כמה היטלים לא ברורים שמקפיצים לכם את המחיר , ואתם כבר רואים איך השבועיים החלומיים באיי סיישל שפינטזתם עליהם (עם יד על הלב, מה אתם בכלל יודעים על סיישל חוץ מזה שאתם מדמיינים דקלים?) הופכת במהרה לחופשה ממוצעת בבורגאס (איפה לעזעזל זה בורגאס?!?!) "אבל אל תדאגו", אומר הסוכן בחיוך,"יהיה לכם כיף, זה מלון נחמד, יש לכם ארוחת בוקר וערב, וזה כולל גם העברות!!!"

לפואנטה: אנחנו – סוכני הנסיעות, בסופו של דבר, בסך הכל מתווכים. אנחנו לא ממציאים את החופשות, החבילות, הטיסות והמלונות, כולנו עובדים מול אותם ספקים ולכולם בד"כ יש האפשרות להשיג לכם כל דיל שקיים אצל כל אחד מהספקים. אז מה בעצם ההבדל? גם לחנות מלאה בגדים, אתם יכולים להכנס שלוש פעמים שונות, כאשר פעם אחת תצאו בלי כלום, פעם אחת תצאו בדיוק עם מה שרציתם (שאולי אפילו לא ממש מתאים לכם ) ופעם אחרת תצאו עם שלל שקיות של דברים שניסיתם כי המוכרת האדיבה והמנוסה שמכירה את שלל הסחורה ידעה לשלוף עבורכם דברים שאפילו אתם לא ידעתם שאתם מעוניינים לחפש.

אותו רעיון אצלנו – יש איזו חברה דרך האנטרנט בעלת שם מפתה, או איזה מוקד טלפוני, שעובדים בו בקביעות 5 אנשים קבועים ומנוסים, אך כל אביב לקראת העונה הוא מאוייש בעשרות ואף מאות "סוכנים" שהם בעצם מוקדנים לא מנוסים ולא מקצועיים (שבועיים לפני הם בכלל עבדו במקדונלדס ), רובם אינם סוכני נסיעות, הם עברו איזה קורסון מזורז פנימי שכזה.. ועכשיו הם אחראים על החופשה שלכם. הם רוצים למכור, הם מתוגמלים לפי ראש, ולא משנה להם מה תקנו ..הם חייבים שהשיחה תסתיים במכירה. לשם כך הם ינסו להשיג לכם מה שאתם רוצים אך אם לא יסתדר להם, הם יטעו אתכם, ימציאו לכם ואף ישקרו לכם כדי שתסגרו עסקה.

לעומתם, יש את סוכן הנסיעות המורשה במשרד הנסיעות המוכר , שתוכלו לשבת מולו, והוא ינהל אתכם במקצועיות "SMALL TALK" , ישאל את השאלות הנכונות כדי להבין אתכם, את הרצונות שלכם , את התקציב שלכם, וידע להמליץ לכם ולהתאים לכם את המוצר הנכון עבורכם.

טעויות, יכולות לקרות גם לסוכן הכי מקצועי וותיק, מה גם שבחלק גדול מהמקרים אם ישתבש לכם משהו, זה לא יהיה בגלל טעות של הסוכן, ובכל זאת, עדיף להיות במקרה כזה מול סוכן במשרד מוכר אליו ניתן לחזור בכל עת, ולא מול סוכן וירטואלי באינטרנט, שלרוב אחרי ה"סגירה" תתקשו מאד להשיגו, כי לעולם הוא יתן עדיפות לשיחה הבאה שעשויה להביא לסגירת עסקה נוספת, מאשר לתת מענה ללקוח שכבר שילם.
אל תתפשרו, גשו למשרד נסיעות , ובמציאות של היום, בה אפשר לתאר את מצבו הכלכלי של הענף כבעייתי בעיקר עקב נפילת הדולר ועליית הדלק, עדיף, שתהיה רשת מוכרת ומכובדת עם גב כלכלי מוצק, וידיעה שהמשרד יהיה חי וקיים גם כשתחזרו.

אני אנסה לענות בפשטות על כמה משאלותיו של הקפיטן :
"איך עובדות הסוכנויות?"
כפי שאמרתי, אנחנו מתווכים. ישנן חברות תעופה, ספקי מלונות בארץ ובחו"ל, חברות השכרת רכב וספקי חבילות נופש ושירותי קרקע (רכבות, שיט, מוזאונים, פארקים וכו') למיניהם. אנחנו קונים את השירותים מאותם ספקים , ומוכרים לכם.

בחלק מהמשרדים, בעיקר ברשתות הגדולות, ישנה אופרציה של משרדי הרשת, בהם עובדים ישירות מול חברות התעופה בחבילות הנופש או מול המלונות, וזה אומר: בשבילם – רווח גדול יותר וקשר ישיר מול אותם גופים ( טוב אם וכאשר משהו משתבש), ועבורכם – מחירים יותר זולים (פחות ידיים בדרך..)

"איך מחושב שיעור הרווח של סוכנות"?
סוכני הנסיעות מרוויחים עמלות מחברות התעופה, הרכב, המלונות וכו' וכו'…ולרוב קונים ומוכרים לכם באותו המחיר בדיוק, כאשר הרווח נגזר מתוך המחיר כעמלה, וכך נוצר מצב שאתם יכולים לקנות כרטיס טיסה ישירות מחברת התעופה או מסוכן הנסיעות באותו המחיר בדיוק.

כמובן שמול סוכן יותר קל ונוח, בעיקר אם אתם צריכים מוצרים נוספים כמו רכב או לינה, עדיף שהכל יטופל ביחד, מאשר מספר מקורות שונים , זה יכול להסתבר כבעייתי ועדיף שיד אחת תנהל הכל. לשם כך בדיוק, אנחנו – סוכני הנסיעות, קיימים.

כמו כן, הרווח העקרי בימינו הוא דמי השירות / דמי הטיפול שנגבים בסוכנויות השונות (כולם גובים, גם אם לא ידוע לכם, זה חלק מהסכום ששלמתם)

לצערנו, הענף כרגע נמצא בעיצומו של תהליך לקראת מדיניות חדשה (בארה"ב למשל זה כבר מזמן ככה) ובה, חברות התעופה לאט לאט מבטלות את תשלומי העמלה למשרדי הנסיעות ומוכרות את הכרטיסים בנטו. במקרה הזה סוכנות הנסיעות נאלצת לגבות יותר דמי טיפול על ההזמנה משום שזהו מקור הרווח העיקרי ולעתים היחיד.

הרווחיות בענף, למרות מה שרובכם חושבים, היא מאד נמוכה , ונעה בין 5 אחוז ל-20 אחוזי רווח על מכירת המוצרים השונים. אל תתבלבלו, זה לא הרווח של הסוכנים, אלא של הסוכנות. אם נמכר כרטיס ב-300 דולר, מה שהסוכנות הרוויחה מהעסקה זה 21 דולר. כאשר, על כרטיסי הטיסה למשל, משרדי נסיעות מרוויחים בממוצע 7 אחוז מסך הכרטיס (וכאמור זה בדרך ל-0 אחוז) , על מלונות בממוצע 10 אחוז ועל רכבים בין 12 ל-20 אחוזי רווח.

לכן, כשאתם יושבים מול סוכן, נהנים מהשירות, מהיחס ומהערך המוסף שהידע שלו נותן לכם ואתם מתבקשים לשלם דמי שירות / דמי טיפול, אל תעקמו פרצוף , שלמו בכיף, כמו שאתם נותנים בכיף טיפ למלצר ששירת אתכם יפה ותרם להנאה שלכם מארוחה טובה, זה מגיע לו, וזה נגבה בצדק, זה הוגן כלפיי הסוכנות ובעיקר כלפי הסוכן עצמו, שלרוב הבונוס האישי שלו נגזר אך ורק מדמי השירות שתשלמו.

"תני קצת טיפים לנוסע שמבולבל מרוב הצעות"
אני יכולה להבין את הבלבול כשיושבים מול מחשב, תמונות מבטיחות ועיתונים מבלבלים מליון דילים ועסקאות מפתות. אך שוב ברגע שתשבו מולי כסוכנת, אני אדע להבין מכם, מה אתם רוצים , כמה זמן יש לכם ומה התקציב שהקצתם לנסיעה , ואז אוכל לצמצם לכם את העולם למס' נקודות שיכולות להתאים לבקשתכם, ומבטיחה לכם שתצאו מרוצים, ממוקדים והרבה פחות מבולבלים.

נכון, לעיתים שבוע בטורקיה יעלה כמו כרטיס טיסה לניו יורק, ולעיתים 10 ימים בפאריז יגרמו לכם להגיב לי "מה את גנובה? במחיר הזה לפני שנתיים הייתי באוסטרליה". אבל הלו, היי, רגע אחד…. מה אתם משווים?
א' – כל המחירים שהכרתם לפני שנים, כבר לא רלוונטים. הכל עלה, ולצערנו כל עוד הדולר ממשיך לצנוח והדלק לטפס, המחירים עולים וצפויות עליות מחירים נוספות והלוואי ונתבדה. תאמינו לי , זו לא בדיחה, בנו זה פוגע הרבה הרבה יותר.
ב' – מה זה בכלל רלוונטי? נכון, אתם יכולים במחיר הזה להגיע לניו יורק, אבל אתם רוצים כרגע נופש, מלון מפנק, אין ספור ארוחות ביום (כי בחו"ל הקלוריות לא נחשבות) ובחורות בביקיני לשטוף את העיניים כשהאישה משזפת את הגב…

אז אל תתפזרו, נסו להתמקד במה מתאים לכם כרגע, אתם יושבים מול אדם שיודע מה הוא אומר, זה המקצוע שלו, ותאמינו לי – הוא יודע יותר, וזה בלי לזלזל בידע המוקדם שהגעתם איתו כי פעם אחת אחרי הגיוס הייתי יומיים באיה- נאפה או בגלל ההמלצה על ה"טופקאפי" שקבלתם מהשכנה של דודה של הספרית שלכם.

אז בקיצור, סוכן טוב ידע למכור לכם את החבילה הנכונה. תהיו מנומסים, תנו לו לדבר, את הידע שלכם אתם יכולים להפגין בכל רגע נתון ויש לנו המון הערכה, אבל באתם לאיש מקצוע? אז תנו כבוד כי מה שלא יהיה, אנחנו יודעים ברוב המקרים, יותר מכם.

יחד עם זאת, שימו לב, לסוכנים יש לפעמים עדיפות מכירה. אם זה חדר שהוא חייב למכור כדי להציל מישהו מדמי ביטול, אם זה ספק שהוא חייב למכור כי הספק הבטיח עמלה מוגדלת למשרד, ואם זה מלון שהוא אוהב למכור בעיקר כי הוא ממש אוהב להתקשר למרכז ההזמנות שלהם גם כי הפקידה חביבה וגם כי הם עונים הכי מהר לטלפון …

אל תתביישו, ולמרות מה שאמרתי, תשאלו שאלות, "למה אתה חושב שהמלון הזה יתאים לי"? "מה הסיבה שאתה ממליץ לי דווקא על חברת התעופה הזאת?" "מה אתה יודע לספר לי על המקום"? לפי התשובות שתקבלו ורמת הגמגום מ-1 עד 10,אתם כבר תדעו אם החבילה באמת נתפרה על ידי הסוכן כרגע בהתאמה אישית לרצונות והצרכים שלכם, או שהוא בעצם תופר אתכם…

צריך להבין, לא היינו בכל העולם, לא ראינו כל חדר, ולא טעמנו כל ארוחה צמחונית בכל טיסה, וגם אם כן, וזה ערב לחיכנו לא בטוח שגם אתם תאהבו. סוכן נסיעות לא נמדד בזה שהוא יודע את כל התשובות. אבל הוא נמדד בזה שהוא יודע איפה לשאול את השאלות, ומאיפה להשיג לכם את התשובות. הוא צריך לדעת להקשיב לכם, להבין מה אתם רוצים, להיות זמין בשבילכם , שתהיה לכם היכולת למצוא אותו גם כשאתם לא בארץ, ושיידע לקבל אתכם עם שובכם ארצה גם אם חזרתם עם תלונה ומשהו השתבש. מוקדן שירות באיזו רשת אינטרנטית מפוקפקת (וגם ברציניות יותר) רוצה למכור כאן ועכשיו. מחר – הוא כנראה לא יהיה שם. סוכן נסיעות מקצועי, נמצא במשרד הזה כנראה כבר כמה שנים לפני שהגעתם, ומתכוון להשאר שם עוד הרבה אחרי. הוא רוצה שתקנו, הוא רוצה שתסעו, שתהנו, שתחזרו מרוצים, שתמליצו לחברים ושבנסיעה הבאה שלכם תתעקשו לטוס רק דרכו. אז תקשיבו לו ותסמכו עליו – הוא רוצה אתכם מרוצים והוא פועל לטובתכם.

טיפים לסיכום:
• לתכנן נסיעה מול משרד נסיעות מוכר, ובפעם הראשונה רצוי להגיע, ולא לטלפן.

• להצטייד בדרכון בתוקף. לא להזמין לפני שמוודאים שהוא בתוקף, למשרד הפנים יש נטייה ברורה לצאת בשביתה בדיוק שעה אחרי שהזמנתם ועד שעה לפני שיצאתם מהארץ.

• אל תאמינו לסוכן שיהנהן בחיוך כשתבקשו ממנו לסדר לכם חדר טוב במלון. היינו רוצים מאד לעזור, אבל אין לנו שום קשר או שליטה על סידור החדרים במלון והמקסימום שאנחנו יכולים לעשות זה להכניס הערת "V.I.P" להזמנה שלכם או "האני מונרס" ולקוות שמישהו יתייחס לזה בדרך (לא הייתי בונה על זה יותר מדי).

• כנ"ל לגבי מקומות ישיבה במטוס. אם אתם לא נוסעים מתמידים של חברת התעופה, ואם אתם לא טסים בטיסה סדירה, אין לנו שום אפשרות לסדר או אפילו לבקש עבורכם מקום טוב, וגם כשכן, שוב דבר לא מובטח לנו ולכם במאה אחוז. אבל כשתגיעו לשדה ברגע האחרון ותגלו שאחד יושב מקדימה והשני יושב מאחורה , ותבואו בטענות, דיילת הקרקע תמיד תחייך באדיבות ותגיד לכם שסוכן הנסיעות היה צריך לדאוג לכם למקום (ואתם גם תאמינו לה).

• כשאנחנו מנסים לשכנע אתכם לרכוש דרכנו ביטוח נסיעות – תרכשו. אנחנו אמנם עושים את זה בעיקר כי יש לנו על זה אחל'ה בונוס , אבל זה באמת הביטוח הכי טוב שיש היום בשוק. הוא גם לא יקר יותר בדרך כלל. מה שלא יהיה, גם אם לא לקחתם דרכנו, אל תעיזו לטוס עם הביטוח חינם שיש לכם מחברות האשראי.

• חברות התעופה ברוב המקרים עושות "OVER BOOKING" על הטיסות. זה מצב שיש יותר אנשים רשומים על הטיסה ממספר המקומות במטוס. למה הן עושות את זה? כי סטטיסטית תמיד יש את ההוא שמאחר, את ההיא ששכחה לבטל, את זה שטעה בדרך ואת אלו שיש להם צו עיכוב יציאה מהארץ (כן, גם את זה אל תשכחו לבדוק) ואת 2 התרמילאים, שאין להם בעיה לקבל 200 דולר כדי לטוס בטיסה הבאה במקום בטיסה הזאת. אבל לפעמים מרפי מתערב, וכולם מגיעים ונוצר מצב שכמה אנשים יישארו על הקרקע. מי אלו יהיו? לרוב אלו שיגיעו בין האחרונים. לכן, כשאנחנו מבקשים ומתחננים בפניכם להגיע 3 שעות מראש לשדה, אל תזלזלו בנו ותגידו ששעה לפני זה מספיק כי מי צריך ת'דיוטי פרי. תקשיבו לנו – אנחנו יודעים מה אנחנו אומרים.

• למען הסר ספק – שיהיה ברור, אנחנו לא יודעים לעולם מתי יש "OVER BOOKING" על הטיסה. זה מידע שהם שומרים אך ורק לעצמם. אבל אנחנו יודעים שהתופעה קיימת, ואנחנו יודעים פחות או יותר אם הטיסה מלאה או ריקה (אם היא ריקה אז מן הסתם לא תהייה בעיה).

• אותה תופעה בדיוק קיימת גם בבתי המלון, אבל במקרה הזה אין לנו שום מידע על זה, ובניגוד לשדה שאפשר להגיע בזמן, כאן אין תרופה למכה, וצריך פשוט מזל שזה לא יקרה, ושאם זה יקרה נקבל מלון טוב יותר ממה שקבלנו :-) זה לא קורה הרבה אגב, אבל זה יכול לקרות, ואתם גם חתומים על זה בשורות הקטנות כך שאנחנו מכוסים…

• אל תתעקשו על הנחות. הרווח של הסוכנויות כפי שהסברתי קודם ובעיקר של הסוכנים מאד לא גבוה. ו-20 הדולר האלו, דמי שירות שירדו לכם מהחשבון הכללי לא באמת ישנו לכם והרי תשרפו את זה בשניות על עוד מבצע בדיוטי פרי, לעומת זאת אם כן התעקשתם ולקחתם את ההנחה הזאת, פגעתם לסוכן אישית במשכורת, כי כמדיניות, רוב משרדי הנסיעות נותנים את הבונוס לסוכן הנסיעות אך ורק מדמי הטיפול ואך ורק במידה ולא ניתנה הנחה. אז תנו להרוויח, בעיקר אם יצאתם מרוצים.

• הכי חשוב, אם קרה, ומשהו השתבש, כבר נסעתם, אתם בחופשה, הטיסה איחרה, המלון מאכזב, זה לא בדיוק מה שנמסר לכם, לא היו העברות, גיליתם שהיה יוצא לכם זול יותר אם הייתם קונים שם את כרטיס הכניסה לפארק או להצגה, זה לא הזמן להעשיר את חברות הסלולאר ולהתעסק בצרחות על משרד הנסיעות בארץ, זה גם לא יעזור לכם וגם יהרוס את מצב הרוח… אתם כבר שם ? תהנו, זו החופשה שלכם, נסו להיות קלילים, אתם לא יודעים מתי החופשה הבאה שלכם. אז תעשו חיים עד כמה שרק אפשר. לא היו העברות? שלמו על מונית ושמרו קבלה. לא היתה ארוחת בוקר? שבו בבית קפה ושמרו קבלות. כשתחזרו לארץ, אם קניתם במשרד נסיעות מורשה ומכובד, ידעו לקבל אתכם בחזרה, לתקן טעויות, לזכות אתכם איפה שצריך ואפשר, ולהוציא אתכם עם חיוך והרגשה שהסוכן לא תמיד אשם, שאם המלון לא מודיע לנו שהוא בשיפוצים אין לנו כל דרך לדעת מזה ולספר לכם, שמזג האוויר הוא בהחלט לא באחריותנו, שגלשן בתא במטען של המטוס יכול בהחלט להישבר וגם אם הוא נשאר שלם, לא היתה לנו כל קשר לעובדה שדווקא הסופ"ש הזה לא היו גלים.

לא לשכוח שבארץ כולם מחכים לטובלרון…….

חופשה נעימה ובטוחה,

לשירותכם תמיד,
AGENT TAL

במשרדי הממשלה

יום שבת, 02 באוגוסט 2008

במשרד תחבורה שבו הוגים תוכנית לאגרת גודש, אין אנשים שנוסעים באוטובוס.

במשרד חינוך שבו מקבלים תוכנית שגורמת למורים לעבוד יותר עבור פחות כסף לכל שעה, אין אנשים עם ילדים בגיל בית ספר.

במשרד להגנת הסביבה שאינו קונס מפעלים מזהמים בחומרה, אין אנשים שחיים בחיפה ובבאר שבע.

במשרד לבטחון הפנים שאינו הופך שולחנות כדי להגדיל את מספר השוטרים ואת משכורתם הדלה, כל האנשים גרים בבתים מוגנים היטב.

במשרד בריאות שאינו עוצר את המעבר לרפואה פרטית והתדרדרות הרפואה הציבורית, אין אנשים חולים ועניים.

במשרד אוצר שבכל שנה מקצץ בתקציבים ועושה ככל העולה על רוחו באמצעות חוק ההסדרים, אין מרוויחי משכורות מינימום.

במשרד ראש ממשלה שאומר שהוא דאג לניצולי השואה, אין ניצולי שואה רעבים.