עפיפוניאדה-יאדה – פוסט אורח

07 באוקטובר 2008 מאת קפיטן עופר

אבירם הוא בחור טוב שאני מכיר כבר כמה וכמה שנים, אבל לצערי נפגש איתו לעיתים רחוקות מדי, וגם זה רק כשיש פיצה בסביבה. לכבוד תקופת החגים, הרי פוסט אורח פרי מקלדתו. בתאבון.

—-
מי לא אוהב עפיפונים? "בטח שאני אוהב, ילד מגודל שכמותי" – כך חשבתי לעצמי כאשר חברתי, שתזכה להמון בנים זכרים, הציעה באופן ספונטני הצעה מעניינת: לנסוע להרצליה ולחזות בעפיפוניאדה. כמובן שקפצתי על ההזדמנות לאחר צהריים ללא "האח הגדול" ובמיוחד גם ללא האח הקטן. שמחים, ספונטנים וטובי לב יצאנו לאפולוניה.

הגענו למתחם רווי בדציבלים, שלפני כמה שעות היה בסך הכל מגרש החניה של אפולוניה. מאות (אם לא אלפי) ילדים צווחנים קיבלו את פנינו בבכי, בשמחה, בצעקות וביללות, וכל זאת רק כדי שנכנס לאווירת העפיפונים הספונטניים. נו, מילא, חשבתי לעצמי, ילדים זה שמחה.

ילדים זה שמחה? ילדים זו ברכה: בעודנו עומדים בתור האינסופי בכניסה, ברכה, המאדאם שנעמדה לפנינו בתור, גחנה בעצבים לעבר תיקה העצום כדי להוציא טישו לאחד מעשרות ילדיה שהתרוצצו בין רגליי, בתקווה שחיים הקטן יפסיק לקנח את אפו במכנסיי.

לאחר הסלקציה נכנסנו בהתלהבות ספונטנית וגילינו תופעה מדהימה: מאות ילדים מתרוצצים להם בין השבילים עם חוטי דיג מאיימים שבסופם, חרמנא ליצלן, דף A4 קשור לסרט צבעוני המרחף באדישות באוויר.

התחלנו בפילוס השביל. הדרך הייתה קשה, רצנו בין דף לדף , וניצלנו הפוגות. תוך כדי ריצה ראינו את הפסגה לפרקים, ונדמה שהתגמול שלנו מחכה לו שם למעלה, ואם נגזים ונאמר, אולי אפילו איזו פיתה בדואית ספונטנית עם לבנה.

הגענו למעלה ואמדנו את הפגיעות:
1. קיא של ילד ספונטני על המכנס.
2. חיתול זרוק שנדבק לנעל.
3. עשרות אלפי חוטי דייג מלופפים בשערה של חברתי.

באופן מפתיע גילינו שאין בפסגה פיתה עם לבנה, עובדה שלא הפריעה לנו, בזמן שחזינו באימת צבא הילדים מכניע עוד מוכר ארטיקים באיזור.

החלטתי שעפיפוניא-די!
קראתי לחברתי בקשר "לסגת, לסגת!", וחזרנו לאוטו עייפים וספונטנים. שמתי את המא"ג בבגאז', ובעטתי את החיתול הדבוק לנעל אל מחוץ לאוטו. חברתי הביטה בעיניי, אני הבטתי בעיניה.
"ניקח לברדור וזהו?"
– "בהחלט לברדור".

——–
*למען הסדר הטוב, הכותב אוהב ילדים, כל עוד הם קשורים למשהו שלא מרחף באויר.

5 תגובות לפוסט ”עפיפוניאדה-יאדה – פוסט אורח“

 1. מאת חנן כהן:

  מי אמר "עפיפונים"???

  באמת, אירועים מסחריים כאלה הם די לא נעימים וגם אני משתדל להימנע מהם.

  אבל יש אירועי עפיפונים אינטימיים ונחמדים.

  כמו זה שהיה בחוף בת-ים ביום שישי האחרון.

  אפשר להציץ באתר שלי http://kites.org.il או להרשם לקבוצה http://groups.yahoo.com/group/afifonim/ שם אני גם מפרסם הודעות על אירועים.

 2. מאת אלי:

  כל כך נכון!!!
  היום על כל מקום שאמור להיות רומנטי ומתאים לזוגות ( אפילו צימרים בגליל) משתלטות המשפחות מרובות הילדים ומרוחות הנזלת.
  אולי כשיהיו לי ילדים משלי דעתי תשתנה אך כל עוד זה לא קרה לדעתי חייב להיעשות מעשה בעניין.
  אולי להחליט על מקום המיועד לזוגות בלבד! נכון שבוודאי תהיה התמרמרות על כך שזהו הפסד כספי שמשפחות לא יפקדו מקום זה, אך מאידך גיסא, זוגות צעירים שנמאס להם לחלוטין, בוודאי יתרמו רווחים רבים לאותו מקום מאחר ומכת הילדים המעצבנים פשוט בלתי נסבלת!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. מאת גיא:

  אבירם, אני חושב שהגיע הזמן לשקול פתיחת בלוג.
  LOL. זה כל מה שיש לי לומר בנושא. פשוט LOL.

 4. מאת רועי:

  אבי תעשה לי מכונית חשמלית!!!1

 5. מאת פוסט בן-יונה - פוסט אורח | מִלָּה:

  […] בחור חמד, כבר פירסם פה פוסט אורח בעבר, אבל לנוכח שיקום כוחו ההרתעתי של […]

לכתוב תגובה