10 חוויות קצרות מטיול באירופה

15 באוקטובר 2009 מאת קפיטן עופר

כמה אבחנות מדוייקות יותר ופחות לאחר חופשה בת שבועיים בצפון איטליה, אוסטריה וגרמניה:

1. ציפיתי וקיוויתי לראות קצת גזע ארי במינכן, בלונד, עיניים בהירות וגובה שמגרד משקופים. קיבלתי טורקים, ערבים, יוצאי אפריקה, ברה"מים לשעבר. כבר אי אפשר לסמוך על הגרמנים האלה.

2. האיטלקים הם ערסים. מחוייטים? כן. נראים כאילו יצאו ממגזין אופנה מהודר? בהחלט. הגברים חתיכים והנשים מכסות על היעדר יופי במחלצות נאות? YES, YES, YES. אבל הם עדיין ערסים, ערסים בחליפה.

3. ונציה מוזנחת (!), מלוכלכת (!!), מסריחה לעיתים משילוב מי הים הלא-מתחלפים והלחות הממש-כמו תל-אביבית (!!!). השאירו אותה לגלויות הרומנטיות, אפילו שבזיליקת סאן-מרקו מהממת ביופיה.

4. כשהולכים בישראל, בכל מטר רבוע יש 17 רשתות אינטרנט אלחוטיות, מתוכן 3 חופשיות במודע ושתיים סתם ללא סיסמה. כשהולכים במינכן, זלצבורג, ונציה, ורונה, סירמיונה, ועוד ערים קטנות לאורך הדרך – יש את אותו מספר הרשתות, אלא שהפעם מדובר ב-17 רשתות אינטרנט אלחוטיות לכל 1000 ק"מ. אם כבר יש אינטרנט אלחוטי במלון, אז הוא עולה 5 יורו לשעה, דהיינו, 660 ש"ח ליום. פפפפף.

5. לאכול בחו"ל בימים עברו נחשב לחוויה קולינרית יחודית, חד-פעמית ושוות ערך לוארגזמה סדרתית. היום, האוכל בארץ השתפר פלאים ואינו נופל מן הפיצות והפסטות והאיטלקיות ומן התבשילים הבוואריים והטירוליים. אמנם לא אכלתי במסעדות מישלן, אבל באמת שאין למטבח הישראלי סיבה להשפיל סירים. בקיצור, לאיטלקים נשארו נוף יפה ובגדים שווים.

6. כל האמור בסעיף הקודם, בטל ומבוטל בעניין אחד בלבד: איזו גלידה יש לאיטלקים. את הגלידה המשובחת שבמשובחות אכלנו למרגלות המצודה של מלצ'סינה, על גדות אגם גארדה. בחור בשם פבריציו (באמת) פתח גלידריה כשתמונתו במבט שרמנטי תלויה ממעל לאורך שלוש קומות (באמת מס' 2). זה היה מטופש להפליא, עד שטעמנו את כדורי הקריר-הקריר הזה, והבנו שמגיעות לו חמש קומות ולא רק שלוש.

7. בכבישים המהירים של גרמניה אין הגבלת מהירות. מבינים את זה כשאתה ממש מתרגש לנסוע על 140 קמ"ש בלי לחפש שוטרים או מצלמות, ואז פתאום עוקף אותך במהירות הזויה משמאל קשיש גרמני עם טרנטה שעוד בימי חומת ברלין נחשבה לישנה.

8. למדריכות הסיורים בטירות הגרמניות הנפלאות נוישווינשטיין והוהנשוונגאו (Neuschwainstein & Hohenschwangau) יש אנגלית איומה ועתירת מבטא גרמני כבד. שום פרודיה על גרמנים שמנסים לדבר אנגלית לא מצליחה בכלל להגיע לדבר האמיתי.

9. חשבתי שהן כבר פסו מן העולם, אבל לא: בבולצאנו, עיר חמד באיטליה עם רובע עתיק נאה למדי, הסתובב לו אב ישראלי עם ילדיו הצעקניים נעול בנעלי קרוקס. אדומות. הזוועה, אללי, הזוועה.

10. בטיסה חזרה שודרגנו במפתיע למחלקת עסקים. למתעניינים – המושבים מרווחים יותר, אפשר לבחור סרט מתוך כמה אפשרויות, אבל הדיילים טרחנים יותר, ואוכל המטוסים שמוגש בשלוש מנות הוא עדיין עם טעם של אוכל מטוסים. אחד הדברים המצחיקים היה, שטרם ההמראה במטוס הלופטהאנזי, נשמעה הודעה המרגיעה את הנוסעים שבטיסה זו לא מוגש בשר חזיר. זה לא התנגש, כמובן, עם הגשת חסילונים ומולים במנה הראשונה והשניה, ובהגשת גבינות כקינוח למנה הבשרית הלא-חזירית. יהדות היא אכן דת מוזרה.

5 תגובות לפוסט ”10 חוויות קצרות מטיול באירופה“

 1. מאת efyska:

  בהולנד אפשר ל"השאיל" בקלות אינטרנט אלחוטי – הססמא בכל מקום היא: 1234567890

 2. מאת efyska:

  העיקר שכחתי – אחלה פוסט כתבת ובאמת עארסים יש בכל מקום, גם אם הם לובשים חליפה.

 3. מאת הגיסה מהשרון:

  למרות הסירחון של ונציה, אוי…………… כמה חשק זה עושה לנו………………

 4. מאת יעקב משם:

  ההודעה מחוויה 10 היא לא ליהודים – אלא למוסלמים מסעיף אחד.

 5. מאת sverigapotek:

  best?lla kostnad, http://sverige-apotek.life/mexpharm.html , till salu billigt.

לכתוב תגובה