אני כבר מנוי במשטרה, תודה

15 בנובמבר 2007 מאת קפיטן עופר

קיבלתי אתמול איגרת (דף משוכפל) מאחראי הגבייה בעיריית קריית אונו, יצחק אהרון, בה הוא מודיע לי חגיגית שמועצת העיר ומשרד הפנים אישרו את הפעלת ניידות הבטחון של העירייה, על מנת שכולנו נרגיש בטוחים יותר. אותו יצחק גם דאג לבשר לי שהיטל השמירה, המממן את הוצאות השמירה, יצורף לחשבון הארנונה.

יש בעיה. אני כבר מנוי לשירותי הגנה ובטחון אצל המשטרה. אמנם אני לא משלם להם את דמי המנוי באופן ישיר, אלא רק באמצעות המיסים שלי, אבל כבר הרבה מאוד שנים שאנחנו עובדים ביחד. בקיצור, אני לא צריך את שירותי השמירה של העירייה ובטח שלא לשלם עבורם כ-300 ש"ח נוספים לארנונה (שרק אלוהים יודע לאן היא הולכת).

למישהו יש מושג איך מתנתקים מהמנוי הכפוי והחיוב הכפול?

5 תגובות לפוסט ”אני כבר מנוי במשטרה, תודה“

 1. מאת יהונתן:

  מגישים בג"צ?

 2. מאת קפיטן עופר:

  איפה חותמים ועם מי צריך לשכב בשביל זה?

 3. מאת אופטימוס אפרים:

  יהונתן, האם יש איסור כלשהו בחוק המונע מעיריה לגבות 'היטל ביטחון'?

  למיטב ידיעתי מוגבלות הרשויות המקומיות מבחינת סכומי הארנונה שהן רשאיות לגבות (או, לפחות, מבחינת הגדלת הסכומים). האם ניתן לטעון כי תשלום 'היטל ביטחון' מהווה סעיף ארנונה נוסף [וחריג] ולפיכך אינו חוקי?

 4. מאת אופטימוס אפרים:

  ועוד הערה:
  כל הענין מזכיר לי את תשלום האבטחה במסעדות. המסעדה רוצה לגבות דמי אבטחה? יתכבד בעל הבית ויעלה את מחירי המנות.
  כנ"ל לגבי 'היטל הביטחון' המדובר. ראש העיר רוצה עוד כסף עבור ניידות שיטור עירוני? יפעל במישור החוקי [מול משרד הפנים?] לקבלת היתר להעלאת דמי הארנונה.

 5. מאת מִלָּה » איך יוסי נשרי קיבל את המייל שלי? תעמולת הבחירות עולה על העצבים:

  […] מה קרה: לפני כשנה שלחתי מכתב תלונה לראש העיר בעניין אגרת השמירה. אם כן, איך הגיעו אלי? דרך הסעיף המקומם מכל: 7. פניות […]

לכתוב תגובה