אודות החללית של מִלָּה

בשנת 1992 החליטה מועצת מנהלי נאס"א, סוכנות החלל האמריקאית, על הפרוייקט החדש לשני העשורים הבאים: טיסה אל חגורת קוויפר, במטרה לחפש צורות חיים חדשות.

במסגרת הפרוייקט השאפתני גייסה הסוכנות את מיטב האסטרונאוטים מארה"ב ומפסאודו-אמפריות נוספות והחלה במסלול אימונים מפרך, אשר הושעה זמנית בשל נטישת חלק מ-25 מהאסטרונאוטים המועמדים להיי-טק וחלק למה שכינו "גילוי עצמי וחזרה אל הרחם האמהי".

בצר לה, החליטה נאס"א לבטל את הטיסה, עד שהועלו שמותיהם של שלושה מועמדים חדשים:
אופטימוס אפרים, בן שלושים וקצת. בעברו מניח רעפים מצטיין וחובב גידול צמחי מרפא אינדיאנים;
קפיטנה [בדימוס] אלינור (הקפיטנה במקור), בת 18, ציידת חוגלות במקצועה המבוקשת בשלוש מדינות באסיה באשמת הברחת מים מינרליים בטעם תפוח;
קפיטן עופר, בן לשני הורים – אחד אבא, אחת אמא. קוסמטיקאי צמרת משיכוני העוני של דרום ורשה והוגה המשחק 'מדינה-יישוב' (אשר ברבות הימים שונה ל'ארץ-עיר').

בהצבעה שנערכה בחניון הדרומי, התקבלו שלושת המועמדים האמיצים לתוכנית ברוב של 72.5%, ומייד לאחר מכן סגרו חשבון עם שאר 25.5% שלא הצביעו עבורם. שני האחוזים הנותרים הושארו בחיים למען יראו וייראו.

מאז בחירתם, הוצבו שלושת האסטרונאוטים במדינות שונות בעולם על מנת להסתגל לתרבויות מגוונות ולהגיב אליהן בהתאם, כפי שיידרש מהם כאשר יימצאו חיים בינות לקבאונס של חגורת קוויפר (כן, באמת יש מקום כזה). בשנים האחרונות הוצבו השלושה באופן קבע בישראל, בשל ההנחה הלא מוכחת הטוענת כי אם יאותרו חייזרים חוץ-נפטונים בחגורה, סביר כי תרבותם תהיה זהה לזו הישראלית.

על מנת שלא ישתעממו במהלך משימתם בערי ישראל, מתרגלים השלושה את יכולתם הוורבלית, הטקסטואלית והיעני-אינטלקטואלית באתר "מילה". זאת, על מנת להכשיר אותם לתשעה חודשי הקשקשת הצפויים להם במהלך טיסתם.

ככל שיתעצם אתר "מִלָּה", כך יהיה להם על מה לדבר במהלך המסע ולא ייאלצו להתמודד עם אתגרים מחשבתיים מעמיקים כגון 'סבתא סורגת' ו'טאקי 2.0'.

בשם נאס"א, אנו מאחלים לכם קריאה מהנה.

ליצירת קשר עם הקפיטנים:
mila.editor אצל ג'ימייל.